Panorama z Łomnickiego Szczytu 360 st.

Kategoria: Panoramy dydaktyczne, Panoramy

Panorama Tatr Wysokich i Bielskich z Łomnicy - 360 stopni

Panorama dydaktyczna Tatr Wysokich i Bielskich z Łomnicy - 360 stopni

Panorama powstała z połączenia 12 kadrów i składa się z 80-ciu milionów pikseli (0,08 Gpx). Zdjęcia zostały wykonane z tarasu widokowego znajdującego się na wierzchołku Łomnickiego Szczytu - 29 grudnia 2008 r. Budynek kolejki linowej oraz obserwatorium astronomicznego i meteorologicznego został wybudowany na drugim pod względem wysokości szczycie Tatr w latach 1936-1940. Wagonik kolejki linowej w niespełna 9 minut (4,1 m/s) pokonuje dystans 1867 m. jaki dzieli stację przy Łomnickim Stawie (Skalnate Pleso) od stacji na wierzchołku Łomnicy. Przewyższenie wynosi aż 855 m. a lina nośna kolejki nie posiada pośrednich podpór. Wystarczy zatem zapłacić za bilet aby podziwiać jedną z najwspanialszych panoram Tatr.

Aktywne hotspoty (zielone pulsujące okręgi) umożliwiają uruchomienie kolejnych prezentacji (np. panoramę z Przełęczy Krzyżne, Szymoszkowej  Polany, z Sierockiego, Kopieńca Wielkiego, Nowego Targu...). Mechanizm ten pozwala na poruszanie się po wszystkich opublikowanych w serwisie panoramach dydaktycznych.

Na podkład muzyczny wykorzystałem utwór "Un Ti Ne Scurda" ("Nie zapomnij") w wykonaniu korsykańskiego zespołu I Muvrini (z albumu A Strada)Jego kompozytorem jest G.F. Bernardini.